فشار آمریكا بر غول های مخابراتی چینی تمامی ندارد!

فشار آمریكا بر غول های مخابراتی چینی تمامی ندارد! به گزارش تعمیر تلفن چاینا موبایل كه یكی از بزرگترین شركت های مخابراتی فعال در چین و جهان به حساب می آید، حالا به نظر می آید كه هدف بعدی فشارهای سیاسی دولت آمریكا پس از هواوی است.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، یكی از جنجال برانگیزترین اتفاقاتی كه در سال ۲۰۱۸ میلادی رخ داد، بدون شك تلاش دولت ایالات متحده آمریكا برای تحریم و ممنوعیت استفاده از گوشیهای هوشمند و تجهیزات مخابراتی ساخت شركت چینی هواوی بود.
ماجرا از اوایل سال قبل میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا ضد ایالات متحده از آنها استفاده نماید.
هرچند دولت چین و شركت های هواوی و زدتی ای همگی این اتهامات را بارها رد و تكذیب كرده اند، اما به نظر می آید كه آمریكایی ها به كوشش برای پیشگیری از فعالیت آنها و قطع همكاری سایر كشورها ادامه می دهند.
پس از آنكه فروش محصولات و گوشیهای هوشمند برندهای چینی هواوی و زد تی ای در ایالات متحده آمریكا و به تبع آن برخی دیگر از كشورهای هم پیمان آن ممنوع اعلام گردید و خیلی از كشورهای جهان هم قراردادهای همكاری خود با این دو شركت به ویژه هواوی را قطع و لغو كردند، حالا به نظر می آید كه آمریكا سراغ سایر اپراتورهای مخابراتی چینی همچون چاینا موبایل (China Mobile) رفته و تلاش دارد با اعمال فشار و محدودیت برای آنها، جلوی رشد و پیشرفت این شركت های چینی را بگیرد و از سودآوری و درآمدزایی آنها جلوگیری به عمل بیاورد.
جو فانگ از دانشگاه نن جینگ در جنوب شرق چین در مورد تلاش آمریكا برای تخریب چهره شركت های مخابراتی چینی و عدم فعالیت آنها می گوید اقدام آمریكا در ممنوع كردن حضور و ورود اپراتور چاینا موبایل در بازار ایالات متحده آمریكا نشان دهنده ورود دنیا به دوران جنگ سرد مخابراتی و ارتباطاتی است.
طبق گزارش بلومبرگ، هم زمان با رسانه ای شدن این خبر، گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، گفته بود كه دولت ترامپ باید از اعمال فشارهای سیاسی و تبعیض ضد شركت های غیرآمریكایی در جهان دست بردارد.
كارشناسان بر این باورند در اطلاعیه ای كه در مورد ممنوعیت فعالیت و حضور چاینا موبایل بعنوان یكی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی در آمریكا صادر و مخابره شده است، هیچ گونه سند و مدركی دال بر موارد مشكوك وجود ندارد و با اصول اقتصاد جهانی در مغایرت و تضاد كامل است.1398/02/26
15:27:03
5.0 / 5
5458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل