نقش نظام ملی نشانی استاندارد در مدیریت بحران های طبیعی

نقش نظام ملی نشانی استاندارد در مدیریت بحران های طبیعی تعمیر تلفن: مدیركل جغرافیایی و اطلاعات مكانی شركت ملی پست اظهار داشت: نظام ملی نشانی استاندارد در مدیریت بحران های طبیعی بسیار كارآمد است.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، حسن جوادی اظهار نمود: با عنایت به اقلیم كشور، حوادث و بحران های طبیعی كه در استان های مختلف شاهد آن بودیم، دسترسی به آدرس استاندارد نكته مهمی در مراحل قبل، حین و یا سپس بحران، است.

وی نبود اطلاعات كافی و صحیح را عامل بازدارنده در مدیریت صحیح و بموقع بحران ها برشمرد و افزود: بدون داشتن اطلاعات كافی از نقاط حادثه دیده مانند تعداد ساختمان های موجود، تعداد افراد ساكن در نقاط حادثه دیده، تصمیم گیری امری دشوار و فاقد اعتبار بوده و بر همین اساس، نظام ملی نشانی استاندارد در این گونه مواقع بسیار حیاتی و حائز اهمیت می باشد.

جوادی اضافه كرد: شركت ملی پست، بعنوان مجری پروژه ملی GNAF، با جمع آوری و پردازش این دسته از داده ها در بانك اطلاعاتی خود، می تواند بعنوان منبع اطلاعات مكانی به تصمیم گیران در حین و سپس بحران كمك های شایانی كند.

مدیركل جغرافیایی و اطلاعات مكانی، نظام نشانی دهی استاندارد را بعنوان بستر و زیرساخت هوشمندسازی فرآیندهای نمایش اطلاعات مكانی و توصیفی دانست و تصریح كرد: این بانك اطلاعاتی در داخل خود هوشمندی هایی مثل شبكه معابر هوشمند، دیتا مچینگ و ژئوكدینگ هوشمند دارد كه در مواقع اضطرار به كمك تصمیم گیران خواهد آمد.

جوادی اظهار داشت: از آنجائیكه نمایش خدمات كلیه سازمان های خدماتی، دولتی و خصوصی درباب شهروندان ارتباط مستقیم با یك مكان (ملك) خواهد داشت، در نتیجه شناسایی دقیق املاك بوسیله آدرس یكتا و متصل به موقعیت مكانی آن ملك برای كلیه سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان ضروری و حیاتی می باشد.

او اضافه كرد: وجود نظام و سرویس نشانی استاندارد ملی مكان مرجع املاك، یكی از نیازهای پایه و اساسی برای حركت به سمت مدیریت یكپارچه بحران در سطح ملی است كه در سطح كلان شهرها و مناطق استراتژیك خاصیت های خاصی را می طلبد.

جوادی از عبارت كد پستی بعنوان كلید مشترك اتصال اطلاعات یاد كرد و افزود: تبادل اطلاعات با كمترین حجم مورد نیاز از اطلاعات صحت سنجی شده و قابل اعتماد بجای تبادل اطلاعات توصیفی غیراستاندارد، كاراترین آثار استفاده از GNAF در مدیریت بحران است.

وی از همه دستگاه های مسئول در اجرای پروژه ملی GNAF ازجمله استانداری ها و شهرداری های سراسر كشور خواست با عنایت به اهمیت موضوع، برای تسریع درروند اجرایی این پروژه با شركت ملی پست همكاری كنند.
منبع:

1398/02/20
22:03:07
5.0 / 5
4369
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل