وقتی پرداخت باج هم دیجیتال می شود!

وقتی پرداخت باج هم دیجیتال می شود! تعمیر تلفن: بنظر می رسد كه مجرمان سایبری باز به سمت و سوی باج گیری از طرف ارزهای دیجیتال روی آورده اند و برای احیای فایل های كدگذاری شده كامپیوتر كاربران، تقاضای بیت كوین می كنند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، شاید تا همین سال قبل خیلی از مجرمان سایبری و هكرها پس از نفوذ و حمله به كامپیوتر كاربران، به ازای بازیابی و احیای اطلاعات كدگذاری شده آنها پول درخواست می كردند اما حالا بنظر می رسد كه پیشرفت تكنولوژی بر نحوه اخاذی و باج گیری آنها باز تأثیر گذاشته است و آنها درخواست بیت كوین می كنند.
حالا اخیرا اخبار و گزارش های جدیدی در وب سایت زد دی نت انتشار یافته است كه نشان داده است مجرمان اینترنتی و سایبری پس از حملات باج افزاری و نفوذ به سیستم كامپیوتر آنها به ازای بازیافت اطلاعات از آنها ارز دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت كوین درخواست كرده اند.
همانطور كه می دانیم، ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده كه از مهم ترین و مشهورترین آنها می توان به بیت كوین اشاره نمود، در سال های اخیر از محبوبیت و استقبال بی نظیری از طرف كاربران روبه رو شده است كه قابلیت های متفاوتی با پرداخت های معمول بین بانكی دارد. یكی از این توانایی ها كه باعث شده است محبوبیت آن در بین مجرمان اینترنتی بیشتر شود، عدم ردیابی و پیگیری توسط نهادهای مسئول و مراجع قضائی است و كشورهای بسیاری باز در جهان به همین سبب مخالف توسعه بیت كوین و ارز رمزهای مشابه بوده و قوانین متعددی باز برای پیشگیری از فعالیت و وضع محدودیت بر پرداخت های این چنینی به وجود آورده اند تا جلوی پول شویی، فرار مالیاتی، قاچاق دارو، تسلیحات و تجهیزات تروریستی و كلاهبرداری های اینترنتی را در جهان بگیرند.
بطور معمول مجرمان سایبری پس از آنكه به سیستم های كامپیوتری كاربران و قربانیان نفوذ پیدا كنند، اطلاعات شخصی و فایل های آنها را كدگذاری می كنند تا آنها نتوانند به اطلاعات خود دسترسی یافته و از آن استفاده كنند و با ارسال پیامی هشدارآمیز به ازای بازیابی و احیای فایل های كدگذاری شده از آنها پول های هنگفتی دریافت می كنند.
منبع:

1398/02/16
14:44:56
5.0 / 5
5047
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل