معاون فناوری وزیر ارتباطات تاكید كرد

لزوم سرمایه گذاری صنعت در حوزه رباتیك

لزوم سرمایه گذاری صنعت در حوزه رباتیك به گزارش تعمیر تلفن معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر این كه مرزهای منافع ایران را دانش تعیین می كند، كشور را دارای ذخایر انسانی ماهر در حوزه رباتیك دانست و ابراز امیداوری كرد امكان تولید تست و به كارگیری صنعت رباتیك در دولت فراهم گردد.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، نصرالله جهانگرد در افتتاحیه هشتمین جشنواره بین المللی رباتیك، هوش مصنوعی و اتوماسیون ایران كه امروز در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، با اشاره به نماد آرش كمانگیر در لوگوی این جشنواره، اظهار نمود: تیر در دستان آرش كمانگیر نماد دانش است و پرتاب تیر هم به نشانه پرتاب دانش وجود آرش صورت گرفته است، هر جا افق دانش آرش كمانگیر نشان گذاری كند، مرز منافع ایران است.
وی خطاب به شركت كنندگان در جشنواره رباتیك و با اشاره به اینكه منافع ایران را دانش شما تعیین می كند، خاطرنشان كرد: تمام كسانی كه امروز دانش و فنی به این سرزمین اضافه می كنند، در حال گستراندن مرز منافع ایران هستند.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، علم رباتیك را تلفیقی از خیلی از رشته ها همچون فیزیك، الكترونیك، مكانیك و نرم افزار مخابرات، سایبرنتیك و مسائل بیولوژیك و غیره دانست و تصریح كرد: علم رباتیك توسعه دست انسان در كنترل جهان مادی است؛ حالا چه به صورت نرم افزار و چه به صورت سخت افزار باشد.
جهانگرد، همینطور مرز دانش و كاربرد رباتیك را بی نهایت دانست و توضیح داد: با عنایت به جذابیت این رشته، دارای نیروی انسانی خلاق در دانشگاه ها و مدارس هستیم، این در شرایطی است كه ذخایر انسانی ماهر شرط اول و استراتژیك در این حوزه می باشد.
وی ابراز امیدواری كرد كه در دولت امكان تولید و تست و به كارگیری صنعت رباتیك بیشتر شود و به كاربردی سازی هم نزدیك تر شود.
وی ضمن تاكید بر كاربرد علم رباتیك در حوزه هایی همچون معدن، كنترل مسائل آب، كنترل ترافیك و غیره، خاطرنشان كرد: سرمایه گذاری صنعت در این حوزه باید اتفاق افتد تا به دنبال آن شاهد شكوفایی بیشتر صنعت رباتیك باشیم، ضمن آنكه ظرفیت نمایشگاهی هم به شكل گیری روابط عرضه و تقاضا در این عرصه كمك می نماید.
تخفیف ۵۰ درصدی به شركتهای دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه بین المللی تهران
بهمن حسین زاده، سرپرست شركت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران در هم در این مراسم حضور داشت و ضمن اشاره به امضای تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص تخفیف ۵۰ درصدی به شركتهای دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه، تصریح كرد: در رویدادهای مختلف فناورانه میزبان شركتهای دانش بنیان خواهیم بود.
وی ضمن اشاره به برگزاری مسابقات رباتیك دانشگاه آزاد در فروردین ماه و نمایشگاه اینوتكس در مرداد ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران، اضافه كرد: همینطور نمایشگاه كسب وكار و استارتاپ ها در تیرماه، الكامپ در مردادماه، تله كام در مهرماه و نمایشگاه پژوهش در آذرماه و نمایشگاه "اپ های پرداخت" در سال آینده برگزار می شود.1397/12/11
17:40:11
5.0 / 5
4541
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل