از سوی سازمان فضایی اعلام شد؛

تایید عملکرد صحیح تمام زیرسامانه های خیام

تایید عملکرد صحیح تمام زیرسامانه های خیام تعمیر تلفن: عملکرد صحیح تمام زیرسامانه های ماهواره ˮخیامˮ تایید شد و روزهای آینده فرآیندهای راه اندازی و تست زیرسامانه های این ماهواره برمبنای برنامه از پیش تعیین شده صورت خواهد گرفت.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، سازمان فضایی ایران با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود: «ماهواره خیام که بامداد امروز (۱۸ مردادماه ۱۴۰۱) توسط ماهواره بر سایوز از پایگاه فضایی بایکونور پرتاب شد، با موفقیت در مدار قرار گرفت.
نخستین ارتباط با ماهواره "خیام" حدود ۹۰ دقیقه پس از پرتاب در ایستگاه های زمینی این ماهواره در کشور، برقرار و داده های دریافتی در مرکز کنترل ماموریت ماهواره "خیام" در پایگاه فضایی ماهدشت تجمیع شد.
بر اساس ارزیابی اولیه کارشناسان، داده های دریافتی نشان از صحت عملکرد ماهواره دارد. بعد از تحلیل داده های تله متری ماهواره نیز مشخص شد که تا کنون عملکرد کلیه زیرسامانه های این ماهواره مطابق با برنامه ریزی پیش بینی شده در حالت عملکرد مناسب و صحیح قرار دارند.
طبق برنامه کاری تعیین شده، ماهواره "خیام" هر ۲۴ ساعت ۴ گذر از فراز ایران خواهد داشت که در این گذرها ارسال فرمان به ماهواره و دریافت داده تله متری ماهواره صورت خواهد گرفت.
طی روزهای آینده فرآیندهای راه اندازی و تست زیرسامانه های این ماهواره برمبنای برنامه از پیش تعیین شده صورت خواهد گرفت.»
انتهای ‍‍پیاممنبع:

1401/05/19
12:05:37
0.0 / 5
377
تگهای خبر: كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل